Eheim technika - pre zdravý rast rastlín

CO2-System: pH co2-ntrol

Riadené dávkovanie CO2 podporuje rast rastlín pri súčasnom využívaní prítomných hnojiv. Musíme však mať na pamäti, že predávkovanie na viac než 40 mg/l CO2 môže byť pre ryby škodlivé. Preto je nezbytné nasadenie vhodného dávkovacieho zariadenia, ktoré kontroluje obsah CO2 vo vode.

Eheim pH co2ntrol je systém spojujúci exaktnú reguláciu s komfortnou obsluhou a meraním hodnoty pH.

Súprava sa skladá zo štandardnej tlakovej flaše, tlakového regulačného ventilu, tlakomeru, reaktoru a zariadenia pre dlhodobé testovanie obsahu CO2.

Celé zariadenie je možno doplniť reguláciou pH pomocou riadiaceho modulu s elektródou a nezbytnou sieťovou zástrčkou.

Okrem toho je systém možno vybaviť modulárnym prevedením pre akvária Eheim professionel. Komponenty CO2-reaktor a CO2-dlouhodobý test sa dodávajú aj jednotlivo.

Automatické prihnojovanie

Akvarijné rastliny nie sú vyživované iba svojimi koreňmi, ale významnú rolu majú listy, ktoré čerpajú živiny priamo z vody. K najdôležitejším živinám patrí železo a minerálne látky.

Doporučujeme Vám pridávať pravidelne do akvarijnej vody hnojivo AQUA FLUID 7 koncentrát k odstráneniu nedostatku tých nezbytných látok, ktoré sú pre rastliny ťažko dostupné či vôbec nedostupné priamo z akvarijného pôdneho substrátu. Je velmi dôležité dodávať potrebné množstvo týchto látok denne, a to v závislosti na veľkosti akvária.

Automatický dávkovač kvapalného hnojiva Eheim 3585 plní spoľahlivo svoju úlohu. Naprogramované potrebné množstvo hnojiva je exaktne dávkované v požadovanom čase. Denné dávkovanie splňuje podmienky pre zaistenie zdravého a bujného rastu všetkých akvarijných rastlín. Automatický dávkovač kvapalného hnojiva je potreba plniť AQUA FLUID 7 koncentrátom, ktorý splňuje všetky požiadavky na živiny.