Inštalácia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Instalační SET 1
(sání filtru)
Modulárny inštalačný set je možno bezproblémovo napojiť na všetky druhy vonkajších filtrov. Obsahuje bezpečné a vodotesné spoje hadíc a časti inštalačného setu. V prípade potreby možno saciu rúru predĺžiť alebo skrátiť. 

Hadicu je možno vyčistiť aj bez odstránenia spojov.

Verzia:

Hadica- ø 12/16 mm 4004300

Hadica- ø 16/22 mm 4005300

Príslušenstvo:

Rozširujúci SET1 – Výr.č. 4009610

Instalačný SET 2 (výtlak filtra)
Ideálne pre individuálne prispôsobenie smeru výtoku filtra. Obsahuje bezpečné a vodotesné spoje hadíc a častí inštalačného Setu 2u.

Hadicu je možné ľahko vyčistiť aj bez odstránenia spojov.

Verzia:

Hadica- ø 12/16 mm 4004310

Hadica- ø 16/22 mm 4005310

Príslušenstvo k Instalačnému SETu 2
Pre Inštalačný SET 2 (pre výtlak filtra) možno zakúpiť veľa účelného príslušenstva.

Aby ste si mohli prispôsobiť výtok filtra Vašim predstavám a prianiam.

 

-      1x T-spoj pre individuálne rozvetvenie

-      1x ukazovateľ prietoku, vďaka ktorému na prvý pohľad na prepadovom oblúku spoznáte výkon filtra

-      1 držiak na difúzor pre jednoduché upevnenie na výtok filtra (s kúskom hadice a regulovateľným vzduchovým ventilom) pre obohacovanie vody kyslíkom

-       4x úchytky pre výtokovou trubicu pre individuálne nastavenie smeru výtoku vody - jednoduché nasadenie

-       2x súčiastka na redukciu pre napojenie inštalačného Setu 2 na hadice s menším priemerom (9/12 a 12/16 mm)

-       Kolienko: nastavenie uhla výtoku filtra do všetkých možných smerov

Pôdná filtrácia
Princíp prúdenie cez dno

Voda prúdi do akvária cez substrát dna, pričom so sebou strháva čiastočky nečistôt priamo do nasávanie filtra.

Princíp nasávania

Opačný spôsob filtrácie, funguje ako dodatočný plošný filter. Vhodný predovšetkým pre morské akvária alebo husto zarastené nádrže.

Difúzor 
Dodatočné obohacovanie kyslíkom je potrebné predovšetkým v málo vysadených akváriách, vo studenovodných aj morských akváriách alebo pri chove rýb vyžadujúcich zvýšený prísun kyslíka. Ďalej tiež v prípadoch, keď krycie sklo alebo kryt s osvetlením obmedzujú voľný priestor nad vodnou hladinou, by mala byť voda v akváriu dodatočne vzduchovaná. Kyslík, ktorý sa v tomto priestore vyskytuje, by sa totiž inak čoskoro spotreboval.

Difúzor EHEIM privádza zvonka čerstvý vzduch, ktorý rovnomerne obohacuje vodu o kyslík.

Tento malý prístroj sa inštaluje do tesnej blízkosti hladiny na koniec prívodnej hadice a musí sa upevniť na stenu akvária tak, aby vznikol čo najplochší uhol vstrekovania. Vďaka tomuto nasmerovaniu je možné zároveň dosiahnuť dobrý pohyb vody. Druhá strana vzduchové hadičky difúzora musí byť umiestnená mimo akvárium. S pomocou tlakových svoriek, ktoré sú súčasťou balenia, je možné podľa potreby regulovať množstvo nasatého vzduchu. Prístroj premieša privádzaný vzduch s vstupujúcou vodou, ktorá je potom vďaka tlaku čerpadla filtra vstrekovaná pod vodnú hladinu.

Predfilter EHEIM 400462
Pre predĺženie intervalu medzi potrebnými údržbami filtra sa používa predfiltrácia. Zabezpečí, aby bola veľká časť hrubých nečistôt zachytená už pred vstupom do samotnej filtračnej nádoby.

Disponuje nastaviteľnou teleskopickou rúrkou, prostredníctvom ktoré sa upevní k hadici filtra miesto bežnej sacej trubice. Do filtra tak prúdi voda cez zachytávač nečistôt v predfiltri. Tento zachytávač nečistôt má veľký povrch, skrz ktorý nasáva vodu. Je naplnený filtračným materiálom, ktorý je možno ľahko vyčistiť a vymeniť. Podstavec predfiltra sa zafixuje zakopaním do substrátu. Pri čistení stačí vybrať len samotný zachytávač nečistôt - najľahšie je toto možné vykonať pomocou pinzety pre sadenie rastlín.

 

 

Tryska s širokým rozstrekom EHEIM 400370
Tryska so širokým rozstrekom vytvára v akváriu výdatný pohyb hladiny, vďaka ktorému je voda bohato zásobená kyslíkom. Táto tryska simuluje podmienky prírodného prúdenia vody. 

Tryska ženie prefiltrovanú vodu svojim špeciálne tvarovaným výstupným otvorom a rozstrekuje ju v širokom prúde na vodnú hladinu. Tým je docielený požadovaný pohyb hladiny. Vďaka svojmu oblúkovitému tvaru môže byť zavesená cez okraj akvária alebo ju možno pomocou prísavky upevniť do správnej pozície priamo nad hladinu.

 

 

Uzatvárateľný kohútik
Kolobeh vody v systéme hadíc možno ľahko prerušiť či regulovať pomocou uzatvárajúceho kohútiku EHEIM.

 

Spojka hadíc
Spojka hadíc je určená na prepojenie dvoch koncov hadíc o rovnakom priemere.


Spojka s rýchlym oddelením
Pokiaľ potrebujete bez väčšej námahy, ľahko a čisto rozdeľovať hadicu, odporúčame použitie tejto súčiastky.

 

Redukcia a redukčná spojka
Pokiaľ potrebujete spojiť hadice o priemere o 9 / 12 mm alebo o 12/16 mm, použite vhodnú redukčnú súčiastku. Ak chcete hadice v mieste spojenia častejšie oddeľovať, odporúčame použiť redukčný spojku.

T-spoj na hadice
Pomocou T-spoje je možné vzájomne prepojiť tri konce hadíc. Ponúka tak možnosť rozdelenia kolobehu vody.

Kolienko
Pevný uhol 90 ° pre spojenie dvoch kusov hadíc. Oceniteľný pomocník najmä, ak je pre inštaláciu hadíc málo miesta.

Svorka na hadicu
Svorky na hadicu sa používajú na zabezpečenie hadicových spojov a prípojov. Sú k dostaniu vo všetkých rozmedziach priemerov normálnych akvaristických hadíc.

Svorka na reguláciu tlaku
Svorka na reguláciu tlaku sa upevňuje na hadicu a umožňuje jemnú reguláciu prietoku podľa potreby. U filtrov a čerpadiel značky EHEIM nesmie byť použitá na strane výtlaku.

Prísavka s úchytom
Táto prísavka je vybavená oddeliteľným elastickým úchytom, pomocou ktorého možno zafixovať hadice a trubky na stenu akvária. Je vhodná predovšetkým pre upevnenie častí, ktoré sa musia čas od času odňať. Úchytom je možné v prísavke ľubovoľne otáčať, vďaka čomu sa veľmi zjednoduší inštalácia.
 
Hadice a rúrky
Program hadíc firmy EHEIM zahŕňa všetky priemery, ktoré sa používajú v akvaristike. Okrem toho sú súčasťou sortimentu aj umelohmotné rúrky s dĺžkou 1 m a priemerom 10 a 13 mm, ktoré sú určené pre pevnú inštaláciu v akváriu. Rúry sú vhodné predovšetkým do zabudovaných akvárií alebo do skríň.