Posledná aktualizácia: 1. februára 2014             

Výrobky firmy Eheim, Jäger a Müller & Pfleger aquaristik sa navzájom dokonale dopĺňajú a ponúkajú užívateľovi širokú škálu možností pre ich perfektné uplatnenie v akvaristike.

INTERZOO 2012

AKVARISTICKÁ A TECHNOLOGICKÁ FUNDOVANOSŤ

Firma EHEIM sa radí k priekopníkom v oblasti modernej akvarijnej technológie a svojim významom patrí už celé desiatky rokov k absolútnej špičke. V oblasti optimálnych filtračných systémov, technického zariadenia a širokého výberu príslušenstva je v čele inovačného vývoja a stále udáva jeho smer. Technológia firmy Eheim umožňuje vytvárať dokonalé prírodné prostredie a preto je tiež používaná k premene záhradných jazierok vo vysoko funkčné a spoľahlivé fungujúce biotopy.

Široká ponuka veľmi atraktívnych akvárií a kombinovaných akvarijných súprav firmy Müller & Pfleger aquaristik poskytuje možnosť pestrého individuálneho výberu, ktorý splní takmer každé prianie zákazníkov.

Vneposlednej rade aj firma Jäger značne prispela k rozvoju akvaristiky ucelenou radou topných teliesok.

Internetové stránky Eheim

Slovenská verzia: Česká verzia:
www.eheim.sk www.eheim.cz
Registrace produktu  

 

 

Tvorivé poňatie

Tvorivý prístup oblasti akvaristiky musí byť stále v súlade so zásadou tých najvyšších nárokov, ktoré sú aplikované z hľadiska ochrany chovaných rýb. Aby sme mohli tieto najvyššie nároky splniť, je nezbytné zobrať do úvahy zvláštne charakteristiky biotopov, nutnosť udržať stálu kvalitu vody a zaručiť ten najvyšší stupeň technickej spoľahlivosti.

Práve z týchto dôvodov je najväčšou prioritou zaistenie zodpovedajúce, nadpriemenej akosti výroby, pre natieňované použitie, a to i v súlade s nemeckou priemyslovou normou ISO 9001. Najvyšší management spoločnosti, s pomocou vysoko kvalifikovaných výzkumných, vývojových a výrobných týmov a pracovníkov oddelenia predaja, je schopný ďalej upevňovať svoje miesto na trhu stále inovovaných výrobkov najvyššej kvality s vedúcim technickým postavením. Iba takýmto spôsobom sa dá zaručiť, že dnešné tvorivé koncepty zaručia zajtrajší úspech.

Okúzľujúce akvárium

Milióny majiteľov akvárií sú priamo fascinovaný tajomným podvodným svetom. Fantastické scenérie a ranitosť farebných tvorov, so spektrom všetkých dúhových farieb, vytvárajú prierez živou prírodou – harmonický pohľad, ktorý je vždy hlbokým zážitkom.

Dokonale upravené a moderné akvárijné komplety upútajú vždy pozornosť v každom interiéry. Design, technológia a elegancia zdôrazňujú snahu o tú najvyššiu kvalitu. Akváriá firmy EHEIM a MP sa z týchto dôvodov radia medzi tie originálne kusy nábytku, ktoré prepožičiavajú všetkým miestnostiam svoj typický charakter. Sú štýlové, atraktívne a pritom plne funkčné.

Vyrobením prvého filtru firmy EHEIM zaznamenala akvaristika veľmi prudký vzostup. Od tej doby je zaistená plná funkčnosť všetkých akvarijných nádrží, a to kdekoľvek a pre kohokoľvek.

 

 

 

Od hračky k filtračnej technológií

Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1949 pánom Guntherom Eheimom, získala svoje dobré meno ako úspešný výrobca technických hračiek. Jedným z výrobkov, ktoré firma vtedy predávala, bola špeciálne vyvinutá odstredivá pumpa slúžiaca ako príslušenstvo v železničnom modelársve. A prototyp prvého akvarijného filtra bol založený práve na tejto technológií.

Firma EHEIM zmenila zo dňa na deň všetky doterajšie uznávané štandarty a tým dodala rozvoju akvaristiky obrovský impulz.

Inovačné nápady, nepretržitý a dôsledný výskum zaručujú firme EHEIM jej trvalé vedúce svetové postavenie a to až do dnešných dní.

 


 

 
1949

13. marca: Pan Gunther Eheim založil v Esslingenu spoločnosť ako opravárenskú dielňu a výrobňu hračiek.

1954

10. mája: Spoločnosť zapísaná do obchodného registra firiem ako “Günther Eheim, elektromechanické výrobky.

1956

Presťahovanie firmy do novej budovy v Deizisau, Plochinger Strasse 32, Nemecko.

1959

Výroba úspešného modelu parného stroja “Seuthe” pre železničné modelárstvo .

1962

Začiatok výroby príslušenstva, vhodného pre použitie vo vode.

1963 Výroba prvej série akvarijných nasávacích filtrov.
1967

Rozšírenie akvarijného programu zahrňujúceho filtre a odstredivé čerpadlá, použitie technológie na principe magnetickej spojky.

1970

Zrušená divízia hračiek z dôvodu koncentrácie výroby na akvarijné technológie.

1971

Predaj akvarijných filtrov v celom svete presiahol poprvý krát viac než 100.000 kusov za rok.

1980

Zaobstaranie nových firemných priestorov s výrobnou plochou o veľkosti 10.000 m2 v Deizisau, Plochinger Strasse 54, Nemecko.

1981

Vyvinutá nová generácia filtrov, založená na technológií synchrónnych motorov.

1986

Vďaka vývoju vlastných filtrov zahájené pôsobenie aj na trhu technológií pre záhradné jazierka.

1988

Kúpa susednej budovy na Liebigstrasse 1 v Deizisau, z dôvodov rozšírenia výrobných kapacít.

1993

Prevzatie firmy „Müller & Pfleger“ v mestečku Rockenhausen so zavedeným výrobným programom pre akváriá a zariaďovanie akvarijných predajní.

1994

Uvedenie profesionálných filtrov a systémových akvárií EHEIM.

1997

Zahájenie pôsobenia v nových priestoroch firmy „ Müller & Pfleger“ ,v Rockhausenu, Kreuzwiese 13, s výrobnou plochou 4,300 m2.

1997 Získaniecertifikátu ISO 9001.
1999

Pri príležitosti osláv 50. výročia založenia firmy EHEIM boli predstavené inovované výrobky, ktoré posunuly kvalitu akvaristických produktov opäť omnoho vyššie a predstavuju teraz už nové štandardy.

2002

Predstavenie novej rady vnútorných filtrov Aquaball, nový filtračný materiál Substrát pro, rada čerpadiel Compact, výkonnejšie čerpadlá, vylepšené akvarijné príslušenstvá.

2003 Prevzatie firmy Jäger – akvarijné topiace telieska.
2004 Predstavenie vzduchovacích motorkov Eheim Air.
2006 Nové automatické krmítko Eheim Twin - dávkuje dva rozdielné typy krmiva. Prvý filter novej generácie pre veľké akváriá Eheim Professionel 3 - 2080, termofilter 2180 pre akvária s objemom 400 - 1200 litrov. Výkonná čerpadlá Eheim Compact+. Nový vzduchový vnútorný filter Eheim Air filter.
2008

Inovovaná rada vonkajších filtrov Eheim Ecco Pro teraz ponúka veľa vylepšení, ktoré už známe z rady filtrov Eheim Professionel 3. Tieto nové vonkajšie filtre sú extrémne tiché, majú malú spotrebu elektrickej energie (5 alebo 8Watt) a sú dodávané už so všetkými potrebnými filtračnými hmotami pre biologickú filtráciu.

2008

Novinky z výstavy Interzoo 2008 opäť prekonali naše očakávania. Svetová premiéra filtrov Eheim Professionel 3e s mikroprocesorom, rozšírenie novej generácie filtrov Eheim Professionel 3, čerpadlá pre morské akvária Eheim Compact+ Marine, filtračné médié Mechpro, bioMech, inovovaná séria ohrievačov Jäger.

2009 Nový koncept 2. generácie vnútornej filtrácie Aquaball.
Prvá plne biologická vnútorná filtrácia Biopower.
2010

Medzinárodná výstava Interzoo 2010 priniesla ako je u firmy Eheim dobrým zvykom veľa vylepšení. Séria vonkajších filtrov Eheim professionel 3 bola doplněná o sadu termofiltrov s integrovaným vykurovaním, nový filter pre nano akvária Eheim AquaCompact, Eheim ReeflexUV sterilizátory, elektronický Eheim powerClean pre jednoduché čistenie akvária od rias, Eheim PhosphatOut nové filtračné médium pre odstraňovanie fosfátov z vody..

2012

Tohtoročná výstava Interzoo 2012 priniesla opäť mnoho nových a inovovaných produktov EHEIM. Zariadila do výroby osvedčené vonkajšie filtre Eheim eXperience, rozšírila sortiment produktov o inovatívne UV- sterilizátory reeflexUV, batériovú elektronickú škrabku powerCleaner, ďalej potom novú sériu čerpadiel mini, hladinový zberač skim350 alebo powerLED osvetlenie pre morské nano akvária.

2012

Ponuka akvárií od firmy EHEIM sa v tomto roku rozrástla o exkluzívnu radu interiérových akvárií Incpiria a nové moderné farebné prevedenie populárnych akvárií Vivaline (lesklá čierna a lesklá biela).

2012

Firma EHEIM v tomto roku zjednotila všetky svoje výrobky pod jednu značku „EHEIM“. Všetky produkty dodržujú tri kľúčové piliere - dlhodobá funkčnosť, vysoká kvalita a nízka spotreba energie!

2014

Začiatkom tohto roka prišla firma EHEIM na trh s novou radou prúdových čerpadiel streamON a streamON+. Tie Vám pomôžu zaistiť prírodné životné podmienky vo Vašom akváriu.

 
 

 

 

 

© Copyright 2001 - 2014 Ing. Jaroslav Macenauer ml. Všetky práva vyhradené | Email | Osobné údaje | Autorstvo |